Blog NajlepszeButy

Bez kategorii

Skóra czy syntetyk – czyli dlaczego buty są drogie?

Czy Twoja szafa jest pełna butów damskich?

 

Każdy kolejny modowy sezon zmusza nas do odświeżenia szafy. Otwieramy te czasem niedomykające się drzwi i oto mamy przed sobą cały arsenał tkanin, szalików, damskich butów i torebek. Z pewnością znajdziemy kilka znoszonych bluzeczek, których należy się pozbyć, ale prawda jest taka, że wiele z naszych ubrań

jest w ogóle nie zniszczonych a czasem nawet niektóre wcale nie były noszone.

Teraz kiedy modny jest konsumpcjonizm kupujemy bez opamiętania. W sklepach są posezonowe wyprzedaże a w internecie ciągle wyskakują nam jakieś promocje, okazje, rabaty. Szybko możesz wrzucić w koszyk nową bransoletkę, baleriny czy perfumy. Zapanował prawdziwy raj dla konsumpcjonizmu. Jeśli kupujemy coś w regularnej cenie czujemy, że „coś jest nie tak”, że na pewno z nas „zdzierają” i „oszukują”. Mimo wszystko tym, którzy lubią racjonalnie pomyśleć, powinno zaświecić pytanie: czy rzeczywiście opłaca się mieć wszystko tanio?

Pokusa by mieć więcej butów

 

Jest ogromna pokusa nabywania towarów  i usług prawie za darmo, ale jaka tak naprawdę jest rzeczywistość? Najlepiej ten przykład podać w temacie obuwia. Czym tak na prawdę kierujemy się przy wyborze obuwia? Wiadomo, że najważniejsze jest to, żeby buty były przede wszystkim „ładne”. Wyznacznikiem „ładne” jest to co jest aktualnie modne, co wypuścili projektanci i co założyły Gwiazdy, bądź Ci najbardziej znani celebryci na czerwony dywan. Jak mamy tą wiedzę to wiemy jakie buty chcemy kupić. Jeśli Louboutin pochwalił się nową kolekcją obuwia z pewnością podobne modele znajdziemy także w sieciówkach i internecie. I każdy model będzie dopasowany do odpowiedniej klienteli.

A, że jak wiadomo diabeł

tkwi w szczegółach  ważna sprawa to oczywiście to z jakiego materiału wyprodukowano obuwie. Buty mogą być skórzane lub syntetyczne. Materiały syntetyczne lub tekstylne są „ładnie” określane mianem skóry ekologicznej. Jeśli chodzi o te materiały są one w swoim wyglądzie bardzo zbliżone do skóry, ale mają inny skład i inne właściwości. W zależności od wyboru materiału będziemy mieć różną przepuszczalność powietrza, inne dopasowywanie się do stopy. Niekiedy dużym minusem butów syntetycznych z tak zwanego importu jest ich charakterystyczny wręcz nieprzyjemny zapach. Natomiast zdecydowanym plusem jest to, że materiały syntetyczne oferują wielość w doborze koloru i tekstury dając tym samym duże pole do popisu dla projektantów przy tworzeniu zróżnicowanych wzorów. Atut największy to niska cena.

Bez żadnej specjalistycznej wiedzy każdy z nas we, że najlepszym jednak materiałem do stworzenia odpowiedniego obuwia jest skóra naturalna. To naprawdę wiedzą wszyscy. Zawsze lepiej jest mieć skórzane buty niż nie. Skóra przepuszcza powietrze, dopasowuje się do kształtu stopy, utrzymuje ten kształt i zachowuje wszystkie swoje wspaniałe właściwości, ma dużą absorpcję i jest miękka. Zapach skóry naturalnej jest miły i przyjemny. Minusem jakiego możemy się na siłę doszukiwać może być to, że są jej ograniczone zasoby. Czasem ciężko „doprodukować” chwycony na rynku model, bo może nam zabraknąć takiej samej skóry. Aczkolwiek czy jest to rzeczywiście minus? Każdy z nas chciałby no

sić produkty niepowtarzalne. Za taką „niepowtarzalność” trzeba już nieco więcej zapłacić.

Oczywiście jest wiele producentów, którzy produkują piękne, skórzane polskie buty w rozsądnych cenach, ale zawsze ceny będą odbiegały od produktów pozyskiwanych z importu. Zdecydowanie, aby nabyć dobre skórzane buty musimy zapłacić minimum 250 zł. Decydują o tym przede solidne i trwałe materiały, a za ta solidność musimy zapłacić. Mimo wszystko warto wydać taką cenę bo nowe buty uszczęśliwiają zawsze każdą kobietę. Jest takie powiedzenie, że mężczyzna musi pasować jak skórzane buty  na lata. Coś jest w tym powiedzeniu zarówno jeśli chodzi o skórzane buty jak i mężczyzn.

 

Leave A Comment