fbpx

Blog NajlepszeButy

Bez kategorii

Śliskie stopy, odciski, otarcia – jak sobie radzić z letnimi butami?

Klapki, sandałki i sznurowane szpilki to nasze ulubione letnie obuwie, które niestety potrafi przysporzyć wiele bólu. Odciski i obtarcia to chleb powszedni dla stóp w gorące dni, a właśnie wtedy są one najbardziej eksponowane. Jak sobie radzić z przykrymi skutkami noszenia letniego obuwia? Mamy na to swoje sposoby!

Zdecydowaną większość roku w Polsce chodzimy w zakrytym obuwiu. Sorry, taki mamy klimat. Ale latem… Wybór letniego obuwia jest ogromy – od sandałków po espadryle. Kupujemy i nosimy je bardzo chętnie, i dobrze! Zdarzają się jednak sytuacje, które nie dość że są mało estetyczne, to do tego niekomfortowe. Mamy dla was kilka porad, jak sobie z nimi radzić.

Porada: Wymieszaj ocet jabłkowy z miodem i posmaruj stopy. Efekt cię zaskoczy!

Jeśli musisz nosić do pracy zakryte buty: wieczorem zapakuj je do foliowej torby i zostaw na noc w zamrażalniku. Niska temperatura zabije bakterie, które mogą powodować schorzenia skóry, jak np. grzybicę stóp.

Wybieraj sandały zamiast klapek, by zapobiec schorzeniom kręgosłupa. Niestety klapki nie zapewniają nawet minimalnej stabilizacji ciała, co więcej – narażają kręgosłup na niekontrolowane wygięcia i niespodziewany wysiłek. Prawda jest taka, że już bezpieczniejsze dla sylwetki jest chodzenie boso, niż w destabilizujących klapkach. Jeśli zatem nie kupiłaś jeszcze butów na lato, postaw na sandałki, które utrzymają stopę i kostkę.

Jeśli jednak nie potrafisz odmówić sobie klapek, to wybierz japonki. One dają sylwetce większą stabilizację, niż te klasyczne.

Spryskaj podeszwy lakierem do włosów – nie zlikwiduje on całkowicie efektu ślizgania stopy, ale w sporej mierze go zmniejszy.

Nie wyrzucaj zużytej szczoteczki do zębów, ona pomoże Ci zakonserwować letnie obuwie! Używaj jej do oczyszczenia rowków w podeszwie – tam gromadzi się najwięcej brudu i bakterii. Po każdym spacerze precyzyjnie wyczyść zabrudzone miejsca, a dzięki temu twoje stopy nie będą narażone na przykre przypadłości.

Jakkolwiek urocze by nie były, espadryle są także wymagające w utrzymaniu. Konieczna jest ich impregnacja, ponieważ wystarczy najmniejszy letni deszcz, by słoma i płótno stały się wylęgarnią bakterii.

Jeśli czujesz, że twoje klapki lub sandałki stają się wilgotne, posyp je odrobiną pudru dla niemowlaka. Buty momentalnie staną się suche i przyjemne dla stóp.

Jeśli lubisz latem chodzić na obcasach, staraj się wybierać te na stabilnym słupku zamiast cienkich szpilek. Pamiętaj, że wysoka temperatura negatywnie wpływa na kondycję stóp (puchną w ekspresowym tempie), dlatego w tę porę roku należy zapewnić im szczególny komfort.

Jeśli jednak nie chcesz rezygnować z seksownych szpilek, spróbuj posmarować wazeliną miejsca, w których najczęściej tworzą się pęcherze na stopach: w okolicach palców i piętach. Ten mały trik powinien zminimalizować ryzyko powstawania odcisków.

Leave A Comment