Blog NajlepszeButy

Bez kategorii

Szpilki ❤

Czuć się kobieco i stylowo – to – nie oszukujmy się – pragnienie każdej kobiety. I pewnie ten idealny stan każda definiuje inaczej, to jest parę trików, które sprawią, że wszystkie panie potwierdzą ich zbawienne działanie. Świetlista skóra, błyszczące, zadbane włosy, wypielęgnowane dłonie to atrybuty kobiecości, dlatego poświęcamy im czas i wkładamy serce, by cieszyły nas i otoczenie. Kusząca bielizna, subtelne perfumy, dobrze skrojona sukienka i ramiona ukochanego – opcji może być wiele. My podpowiadamy – załóż szpilki i poczuj się pewna siebie i elegancka!


Szpilki – jak to się zaczęło?


Marilyn Monroe twierdziła, że seksapil i pewność siebie kobiety zawdzięczają w dużej mierze właśnie szpilkom. Ale trudno uwierzyć, że ich pierwotna wersja, wywodząca się ze starożytności, predestynowana była dla mężczyzn. Obcasy miały wówczas postać czysto użytkową – pomagały utrzymać nogi w strzemionach. W ciągu wieków, szpilki przeszły ewolucję, pierwszy raz na kobiecych stopach znalazły się u Katarzyny Medycejskiej podczas jej ślubu z Henrykiem de Valois. I choć moda na obcasy się rozpowszechniła, to Rewolucja Francuska położyła temu kres. W ciągu kolejnych wieków, buty z obcasami przechodziły swoje przemiany w zakresie kształtu, wyprofilowania, jak i przeznaczenia. W pewnym momencie kojarzone z kobietami lekkich obyczajów, swój obecny status symbolu kobiecości, zaznaczyły w latach 50. XX wieku na pokazie Diora i prym wiodą do dziś.

Załóż szpilki i wyglądaj kobieco i stylowo!

Fokus na kolor – szpilki!


Szpilki dodają kobiecie kilka cennych centymetrów, czyniąc ją wyższą, smuklejszą, a ruchy bioder są wówczas zdecydowanie bardziej kobiece, subtelnie kuszące. Nogi w szpilkach wyglądają idealnie, choć nierzadko mamy do nich na co dzień pewne zastrzeżenia. A stopy? – są smukłe i niezwykle figlarne. Tak naprawdę szpilki mogą “zrobić” całą stylizację, żonglując ich kolorami, jesteśmy w stanie tę samą bazę – stonowaną, beżową koszulę i ołówkową spódnicę w ciemnym kolorze, zmienić nie do poznania. Z szarymi szpilkami będzie to idealne zestawienie na spotkania biznesowe, bardzo klasyczne i znamionujące pozycję rozmówczyni – silną, konkretną, świadomą. Ten sam outfit w połączeniu ze złotymi, metalizowanymi i błyszczącymi szpilkami, będzie predestynowany na wyjście z przyjaciółkami na drinka po pracy, podkreślając kobiecość i idealnie wpisując się w swobodny anturaż, otoczenie i chwilę.
Dlatego szalej z kolorami – wybieraj fuksję, miętę czy pudrowy róż, podkreślając nimi swój look i nastrój!