Blog NajlepszeButy

Bez kategorii

Szpilki – jak nauczyć się w nich chodzić?!

Im wyższy tym lepszy, tak można wnioskować po panujących trendach w ostatnich sezonach, gdyż obcas poniżej 10cm to nie obcas. Jednak jeśli nie będziemy mogli poruszać się normalnie w takich butach, to gracji nie będzie. Jak zatem nauczyć się poruszać w takich butach? Oto kilka porad jak można to sobie ułatwić.

1. KONDYCJA

Może być to śmieszne, ale nasza kondycja ma tu duże znaczenie. Dlaczego? Ponieważ kontrola naszego ciała wpływa na to jak poruszmy się w takich butach. Nie wspominając o tym, że wtedy szczupła łydka i jędrne udo będzie lepiej prezentować się w takim obuwiu.

2. OD CZEGO ZACZĄĆ….?

Zaczynamy od stania. Aby dobrze czuć się w bucie zaczynamy od pozycji stojącej. Głowa do góry, ramiona ściągamy do tyłu i wciągamy brzuch. Jeśli czujemy się na siłach i mamy poczucie pełnej kontroli nad równowagą stawiamy wtedy pierwszy krok. Ćwiczyć polecamy najpierw w domu.

3. POSTAWA

Postawa jest najważniejsza…. głowa do góry i wyprostowane ramiona uchronią nas przed machaniem rękami. Natomiast odwrotnie garbienie się i kierowanie wzroku pod nogi nie ułatwią poruszania się.

4. PATRZYMY PRZED SIEBIE

Absolutnie nie możemy spoglądać pod nogi, gdyż nie ułatwi nam to poruszania się. Najlepiej wybrać jakiś odległy punkt przed sobą, skupić na nim wzrok i zrobić pierwszy krok.

5. STAWIAMY STOPY

Zapamiętać należy, że stawiamy stopy na palcach. Staramy się nie stawać obcasem i dodatkowo nim nie hałasować. Zamiast tego polecamy wyprostować kolana i stawiać małe kroczki. Jeśli jednak stawisz najpierw obcas na ziemi, zmień od razu i postaw czubek buta. Ważne jest, aby zachować równowagę i nie przechylać się za bardzo do przodu i tył.

6. CIĘŻAR CIAŁA

Należy dbać o to, aby ciężar ciała był równomiernie rozłożony. Nie obciążamy dodatkowo jednej strony ogromną torebką, na ramieniu.

7. RĘCE…

Całą sztuka to nie tylko zgrabne stawianie nóg. Trzeba pamiętać, że wymachiwanie rękami podczas chodzenia nie powoduje zachwytu. Dlatego można spróbować przy następnym kroku ruszyć przeciwną ręką, delikatnie zginając dłoń i chowając kciuk.

8. ZACZYNAMY OD KOTURNY

Jeśli jesteśmy zwolenniczkami płaskich butów, ale chcemy przerzucić się na obcasy… najlepiej zacząć od stabilniejszych butów na koturnie. łatwiej w nich chodzić, gdyż są bardziej stabilne niż obcas, ale noga przyzwyczaja się do wysokości.

9. PLATFORMY Z PRZODU

Kolejnym ułatwieniem w chodzeniu w szpilkach jest platforma z przodu buta, która powoduje złudzenie obniżenia obcasa. Dzięki niej możemy  pozwolić sobie na naprawdę duży obcas, a chodzenie w takich butach jest dzięki platformie bardziej wygodne.

10. KURS TAŃCA

Jeśli mimo prób i ćwiczeń nie jesteśmy w stanie zgrabnie poruszać się w butach na obcasie, możemy zapisać się na kurs tańca (najlepiej towarzyskiego), gdzie obcas jest konieczny. Po takim kursie zyskamy większą kontrolę nad obcasem.

11. IM WYŻSZE TYM LEPSZE

Jednak tak naprawdę im wyższe tym lepsze, wygodniejsze, a szczególnie dzięki platformie. Jeśli chcemy się przyzwyczaić namawiamy do ćwiczeń i chodzenia po mieszkaniu, nim wyjdziemy na miasto.

Po duży wybór obuwia przydatnego do ćwiczeń i nie tylko zapraszamy na: NajlepszeButy

Leave A Comment