Blog NajlepszeButy

Bez kategorii

Szpilki na platformie

Czym najczęściej kierujesz się przy wyborze szpilek? Ich wyglądem czy wygodą? Niezależnie od tego, czy jesteś typem kobiety, która potrafi zakochać się w butach od pierwszego wyjrzenia, czy osobą, u której rozsądek zawsze bierze górę i stawia przede wszystkim na funkcjonalność i własny komfort, mamy dla Ciebie buty idealne! Nie możliwe? Przekonaj się sama.

Szpilki na platformie

Dziś na tapetę bierzemy szpilki na platformie. Nie czółenka, nie sandały, ale właśnie szpilki, które w dzisiejszych czasach są uważane za najbardziej klasyczny wariant damskiego obuwia na obcasie. Szpilki na platformie są nowoczesnym wydaniem tego klasycznego obuwia. Czy jednak dopiero teraz wchodzą do świata mody?

Absolutnie nie. Platformy od dekad przewijają się w damskich kolekcjach obuwia. Odnaleźć je można jeszcze w latach 60. XX wieku, w latach 70. królowały wysokie platformy wśród członków ruchu hipisowskiego, następnie przybierały delikatniejszą formę, by w końcu lat 90. na nowo przybrać na sile i przemienić się w wysokie, rozległe platformy chętnie noszone przez ikony popkultury tamtych czasów, np. Spice Girls.

Obecnie platformy pojawiają się obok klasycznych szpilek i są chętnie wybierane przez kobiety w każdym wieku. Dlaczego? O zaletach tych butów przeczytasz w kolejnym akapicie.

Dlaczego warto wybrać buty na platformie

Część kobiet kocha platformy za ich wygląd, część wręcz przeciwnie. Jednak żadna kobieta nie może odmówić im niezrównanej wygody. Platforma w damskim obuwiu na szpilce dodatkowo stabilizuje buta. Sprawia, że możesz pewniej stawiać każdy krok. Przy cienkiej szpilce to niezwykle ważne. Dodatkowo platforma działa podobnie jak miękka wkładka – amortyzuje każdy krok. Dzięki niej mniej odczuwasz nierówności terenu takie jak kostka, czy drobne kamyczki.

Platforma zazwyczaj ma przynajmniej 1,5 cm. Dzięki podniesieniu przedniej części stopy o 1,5 cm, wysokość obcasa jest mniej odczuwalna. Przy średnim obcasie (do 7-8 cm) dzięki niewielkiej platformie Twoja stopa praktycznie nie odczuje zmęczenia. Jeśli jesteś wprawiona w chodzenie na wysokich obcasach, to platforma pozwoli Ci na jeszcze więcej. To dzięki niej będziesz mogła śmiało sięgać po niebotycznie wysokie modele damskich szpilek.

Podsumowując:

  1. platforma podnosi komfort użytkowania obuwia
  2. dzięki platformie mniej odczuwasz nierówności podłoża,
  3. platforma działa jak poduszeczka, która zapobiega bólowi przedniej części stopy
  4. dzięki platformie możesz pozwolić sobie na jeszcze wyższy obcas, lub zmniejszyć odczuwalność wysokości niższej szpilki.

    Na jaką okazję wybrać szpilki na platformie?Czy istnieją specjalne zasady mówiące kiedy wypada, a kiedy nie wypada zakładać szpilek na platformie? I tak, i nie. Należy podkreślić, że ten rodzaj obuwia należy do klasycznego, o ile wysokość platformy nie jest zbyt duża i zgrabne proporcje nie są zachwiane. Szpilki na platformie wyższej niż 3 cm i towarzyszące im ultrawysokie obcasy mają już bardziej nowoczesny, imprezowy, a nawet prowokacyjny charakter. Nie należy wybierać ich na uroczyste gale, spotkania biznesowe, rodzinne uroczystości. Idealnie sprawdzą się za to na imprezach i wyjściach z przyjaciółmi. Maksymalnie wydłużą nogi i sprawią, że inni nie będą mogli oderwać od nich wzroku.