Blog NajlepszeButy

Bez kategorii

Trampki – Najlepszy wybór na lato

Wygodne, komfortowe, pasują niemal do każdej okazji – mowa oczywiście o trampkach. Jestem w stanie się założyć, że każda z nas posiada przynajmniej jedną parę tego obuwia. Zanim jednak przeanalizujemy najnowsze trendy, zastanówmy się, komu zawdzięczamy buty z gumową podeszwą.

Trampki, a raczej buty „trampkopodobne” narodziły się w 1832 roku. Wtedy właśnie Wait Webster opatentował obuwie o gumowej podeszwie – idealne do gry w krykieta i jazdy na bicyklach. Kolejne „trampkopodobne” twory zawdzięczamy Josephowi Wiliamowi Fosterowi i jego manufakturze, która niedługo po wypuszczeniu na rynek wspomnianego obuwia przekształciła się w znaną obecnie na całym świecie firmę Reebok. Jednakże… prawdziwe trampki są dziedzictwem słynnej na cały świat marki z gwiazdką w logo – Converse. To właśnie Marquis M. Converse stworzył buty składające się z płóciennego wierzchu i gumowej podeszwy.

Dlaczego trampki są tak wyjątkowe? Bez wątpienia są to buty, które sprawdzą się zarówno wiosną, latem jak i jesienią. Zimą jest duża szansa, że przemokną. Na rynku znajdziemy różnorodne kolory – począwszy od tych jednolitych, poprzez neonowe, a skończywszy na wielobarwnych.

Leave A Comment