Blog NajlepszeButy

Bez kategorii

Trudna miłość, czyli jak kupić wygodne szpilki

Miłość do butów na wysokim obcasie bywa czasem miłością bez wzajemności. Dlaczego szpilki, które tak kochamy bywają niewygodne? Czy istnieją obcasy idealne? Jak znaleźć szpilki, z którymi będziesz chciała spędzić resztę życia, lub przynajmniej kilka kolejnych sezonów? Sekretem każdego udanego związku są… kompromisy.

Rozmiar ma znaczenie!

Wbrew pozorom dobranie odpowiedniego rozmiaru obuwia na wysokim obcasie nie jest wcale prostą sprawą. Szpilki, zwłaszcza wysokie, aby odpowiednio przylegały do stopy, mogą być odrobinę ciaśniejsze od standardowego rozmiaru, który nosisz. Pamiętaj jednak, że poobcieranym piętom, nagniotkom i podkurczonym palcom należy powiedzieć stanowcze nie, ponieważ Twoje stopy od związku z butami powinny oczekiwać wzajemnego szacunku.

Chyba każda z nas pamięta bajkę o Kopciuszku gubiącym pantofelek na balu. Czasy się zmieniły, dlatego jeśli chcesz zostać królową imprezy nie możesz sobie pozwolić na wciąż zsuwające się buty. Baśń o roztargnionej dziewczynie zapodziewającej buty poucza nas także w jeszcze jednej ważnej kwestii. Kopciuszek na swoim wymarzonym balu bawił się tylko do północy, a właścicielka pięknych butów z pewnością powinna przetańczyć w nich całą noc.Często zdarza się, że nawet dobrze dobrane rozmiarowo szpilki, nieco się rozbijają i stają się zbyt luźne. Najczęściej ma to miejsce w przypadku butów z tworzywa sztucznego, choć buty z naturalnych materiałów również poddają się temu zjawisku, choć w nieco mniejszym stopniu. Jeśli nie możesz pozwolić sobie na pantofelki z zamszu lub skóry i czujesz, że obuwie staje się za duże możesz zastosować silikonowe wkładki.

Im wyższy, tym lepszy?

Ta zasada ma zastosowanie tylko i wyłącznie w przypadku Twojego partnera, u boku którego możesz zaprezentować się w wymarzonych szpilkach. Zasada „im wyższy tym lepszy” działa odwrotnie, w przypadku wysokości obcasa. Choć niebotycznie wysokie buty kuszą pięknym wyglądem i uwydatniają nogi właścicielki, to nie są ani wygodne, ani zdrowe dla kręgosłupa i stóp, dla których poruszanie się „na szczudłach” nie jest naturalną pozycją. Zdrowa wysokość obcasa to 4-5 cm, natomiast obcas o wysokości do 7 cm uważany jest za wysokość doskonałą na dzień. Obcasy powyżej 10 cm to raczej wieczorowy wybór dla, już wprawionych w poruszaniu się na szpilkach, pań.

W wysokich butach powinnyśmy czuć się pięknie, swobodnie i w miarę komfortowo. Z pewnością wyznacznikiem stabilności buta będzie obcas osadzony na samym środku pięty. Ponadto paniom o filigranowych stopach polecane są nieco niższe buty, ponieważ w tym przypadku liczą się proporcje między długością stopy a wysokością obcasa. Elegantki o większych stopach mogą sobie pozwolić na o wiele wyższe pantofle.

Liczy się wnętrze

Przy zakupie obuwia i decyzji o związaniu się z nimi na dłużej powinnaś zwrócić także uwagę na kilka szczegółów. Stopy lubią naturalne materiały, dlatego najlepszym wyborem będzie obuwie z wyściółką z organicznych surowców– np. miękkiej skóry. Warto również sprawdzić, czy we wnętrzu nie znajdują się szwy, które mogą obcierać lub podrażnić skórę w trakcie chodzenia.

Miłość, zwłaszcza miłość do szpilek nie zna granic. Musimy jednak pamiętać, że piękne, ale niestabilne i niewygodne buty nadają się tylko i wyłącznie na wystawę. Sekretem udanego związku jest bliskość, dlatego szczęśliwe buty, to buty, które mają częsty kontakt ze stopą. Zadbaj o to by nie złamać serca ani sobie, z powodu wydania połowy pensji na pantofelki, które leżą odłogiem w szafie, ani samotnym pantofelkom, które tęsknią za ciepłem Twoich delikatnych stóp.