Blog NajlepszeButy

Bez kategorii

W jaki sposób dobrać odpowiedni rozmiar obuwia. Zamawianie bucików w internecie.

Wygoda zamawiania i bogata oferta sklepów internetowych powodują, że coraz częściej decydujemy się na tę formę zakupów. Wielu klientów obawia się jednak wyboru butów w ten sposób. Odstrasza ich brak możliwości wcześniejszego przymierzenia interesującego modelu obuwia czy problemy ze zwrotem niedopasowanego towaru. Warto jednak przełamać się i zamówić pierwszą parę obuwia online. Spełni wszystkie nasze oczekiwania, pod warunkiem przestrzegania kilku zasad.

Wybór odpowiedniego sklepu internetowego

Sklepy internetowe dają nie tylko możliwość dokonania zakupu bez ruszania się z wygodnego fotela, kuszą atrakcyjnymi cenami i szerokim wyborem, ale także są poddawane bezpośrednim ocenom klientów. Decydując się na zakup butów online, warto sprawdzić opinie innych osób na temat oferty, przejrzystej polityki zwrotów lub wymiany i obsługi. To one będą najbardziej miarodajną oceną pozwalającą nam zaufać sprzedawcy.

Jak zmierzyć stopę, by idealnie dopasować rozmiar obuwia?

Najważniejszym zadaniem, jakie stoi przed klientem decydującym się na zakup obuwia w sklepie internetowym, jest dokładne wymierzenie stopy. Oznaczenia rozmiaru podawane przez producentów mogą się różnić w przypadku każdej firmy, a także samego modelu obuwia. Nie powinny więc stanowić podstawy przy podejmowaniu decyzji o wyborze fasonu buta. Najważniejszym wymiarem jest długość wewnętrzna wkładki, która może różnić się od długości zewnętrznej, mierzonej na podeszwie.
Mierzenie własnych stóp należy wykonywać wieczorem, kiedy po całym dniu chodzenia mogą się powiększyć. Zmierzmy je obie i kierujmy rozmiarem większej z nich. Najprostszym sposobem na wykonanie dokładnych pomiarów będzie przyłożenie do kartki umieszczonej na podłodze stopy, dokładne obrysowanie jej kształtu i przyłożenie miarki pomiędzy skrajnymi punktami: od pięty po duży palec. Do zmierzonego rozmiaru należy dodać około pół centymetra, aby nie narażać palców stóp na uderzenia o przód buta w trakcie chodzenia.

Rodzaje numeracji obuwia

Na rynku europejskim najczęściej spotykanymi miarami obuwia są:
  • numeracja sztychowa francuska – najpopularniejsza, która w przypadku kobiet obejmuje rozmiary od 36 do 42 (co odpowiada 23 – 27 centymetrom długości), a u mężczyzn rozmiary: 39 – 36 (czyli odpowiednio od 25 do 30 cm długości);
  • numeracja metryczna – w której 1 numer to 1 centymetr długości;
  • numeracja angielska podawana w calach – 1/3 cala odpowiada 1 numerowi obuwia.
Decydując się na zakup obuwia online, zwróćmy uwagę na dodatkowe parametry podawane przez zaufanych i sprawdzonych sprzedawców, jak tęgość stopy, dopasowanie mierzonego rozmiaru do kształtu butów, materiał, z jakiego zostały one wykonane na zewnątrz i wewnątrz, rodzaj obcasa i inne informacje. Porównajmy je także dokładnie z zamieszczonymi zdjęciami.
Rozmiar obuwia powinien zostać wybrany także z uwzględnieniem jego rodzaju. Letnie, otwarte buty, jak klapki czy sandały muszą przylegać do stopy, a obuwie zimowe może być czasem większe nawet o jeden rozmiar, aby swobodnie zmieścić pod nim grubsze skarpetki lub rajstopy. Im więcej informacji podaje dany sklep internetowy, tym większą mamy pewność, że obuwie będzie dobrej jakości i nie zawiedzie naszych oczekiwań.

Leave A Comment