Blog NajlepszeButy

Bez kategorii

Wybieramy wygodne buty na obcasie!

My kobiety kochamy szpilki, który jest atrybutem kobiecości. Na co należy zwrócić uwagę kupując buty na wysokim obcasie?!

ROZSĄDEK

Kupując buty, nie zawsze można powiedzieć, że są to przemyślane zakupy. Nie powinniśmy ulegać pokusie. Najlepszą porą na zakupy jest popołudnie lub wieczór. Stopy z rana są wypoczęte a późnym wieczorem mocno zmęczone – opuchnięte, dlatego wtedy nie należy kupować obuwia. Narazimy się na zakup za małego lub za dużego.

LEKKOŚĆ

Jeśli kupujemy buty na wysokim obcasie, powinniśmy unikać ciężkich „spodów” z drewna lub innych masywnych materiałów.

sandałki na obcasie

IDEALNY OBCAS

Warunkiem wygodnego obuwia na obcasie jest umiejscowienie obcasa – w którym miejscu się znajduje?! Obcas powinien znajdować się na środku, a nie na końcu buta. Aktualne trendy promują stabilne obcasy – szerokie, słupkowe.

obuwie skórzane

WIĄZANE SZPILKI

But nie powinien leżeć na stopie luźno, bo powoduje obcieranie stopy i wrażenie mniejszej stabilności podczas chodzenia. Dzięki właśnie wiązaniom i paskom, but na obcasie, podczas chodzenia jest stabilniejszy. A im wyżej sięga pasek, tym lepiej but leży na nodze.

sandały damskie

WKŁADKI

Jeśli mimo wszystko, mimo tych zabiegów, obcas stanowi problem i wpływa na uczucie dyskomfortu podczas chodzenia, to powinniśmy zastosować wkładki do butów. Żelowe wkładki lub zapiętki, które ochronią nasze stopy, a także zapewnią komfort. 

CHODZENIE – NAUKA

Musimy pamiętać jedną zasadę: im wyższy obcas tym krótsze kroki. Normalną rzeczą jest, że w butach na niskim obcasie stawiamy dłuższe kroki niż na butach na obcasie wysokim. Najlepiej potrenować w domu chód w nowych butach.

RÓŻNORODNOŚĆ

Jednak, aby nasze nogi mogły odpocząć należy często zmieniać obuwie. Codziennie powinniśmy nosić inny model obuwia. Wtedy nasze nogi mogą odpocząć.

Po różnego typu obuwie zapraszamy do naszego sklepu NajlepszeButy

Leave A Comment