Blog NajlepszeButy

Bez kategorii

Zakupy obuwia w sklepie internetowym!

Ci co już kupują przez internet nie muszą tracić czasu na dojazdy do sklepu. Zakupy on-line stały się tak powszechne, że przez internet kupujemy dosłownie wszystko. Dla naszych babć zakupy obuwia na przykład łączyły się z osobistą przymiarką. Początek sezonu czy to wiosenny, letni… wiążę się z myślą o zakupie nowego obuwia. Wiele osób obawia się kupować obuwie przez internet. O czym należy pamiętać, aby zakup należał do udanych?

1. ROZMIARÓWKA

Musimy pamiętać przede wszystkim, że rozmiarówka różnych marek obuwia może się różnić. Dlatego częściowo dobrym rozwiązaniem jest zakup przez internet obuwia tej samej marki, którą już nosimy. Jeśli jednak wpadł nam w oko model innego producenta obuwia, musimy zmierzyć długość wkładki obecnych butów i sprawdzić w tabeli rozmiarów dla danego producenta, jakiemu rozmiarowi odpowiada  długość tej wkładki. Tabele z rozmiarami i długościami wkładek są dostępne na stronach sklepu, jak i danego modelu obuwia jaki chcemy zakupić.

2. DŁUGOŚĆ STOPY

Nie zawsze jednak wszystko jest tak piękne, bo nie zawsze wybieramy obuwie tego samego producenta, czy mamy możliwość znalezienia starej wkładki, aby ją zmierzyć. Co wtedy? Wtedy musimy zmierzyć dokładnie długość naszej stopy.

Zasady mierzenia długości stopy:

– Mierzymy długość stopy na stojąco przy pomocy linijki lub miary – od pięty do końca dużego palca.

– Mierzymy długości jednej i drugiej stopy i porównujemy wyniki. Jeśli się różnią oczywiście wybieramy ten większy. Następnie dodajemy do niego 0,5cm i dopasowujemy do tabeli rozmiarów.

3. SKLEP INTERNETOWY – POMOC

Jeśli nadal nie jesteśmy pewni wybranego rozmiaru, możemy poprosić pracownika sklepu internetowego o zmierzenie długości wkładki danego modelu obuwia. Możemy również prosić pracownika o pomoc w wyborze modelu obuwia.

4. ZWROT/WYMIANA

Pamiętajmy, że zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem, kupujący przez internet, zawsze ma prawo zwrotu zakupionego towaru do 10 dni bez podania przyczyny. ( W naszym sklepie, jest to aż 28 dni, od daty otrzymania towaru). Tym bardziej jeśli kupujemy w sprawdzonym i dobrym sklepie – żaden sprzedawca nie będzie robił kłopotu. Mamy również możliwość wymiany obuwia na rozmiar większy czy mniejszy, jednak trzeba pamiętać, by zwracać towar niezniszczony i bez śladów użytkowania.

A o szeroki wybór obuwia znanych firm i oryginalnych modeli, gdzie pomożemy z doborem rozmiaru i fasonu – zapraszamy do NajlepszeButy