Blog NajlepszeButy

Bez kategorii

Zdrowie, a wysokość obcasa

Jak wynika z badań, aż 90% kobiet w wieku 20-50 lat regularnie nosi buty na obcasie.

Warto pamiętać jednak, że zbyt wysoki obcas może niekorzystanie wpływać na nasze zdrowie. Dlaczego? Nosząc szpilki na pięciocentymetrowym obcasie z pewnością nie zaszkodzimy naszemu kręgosłupowi, jednak dwunasto czy trzynastocentymetrowy słupek może już być dla niego sporym obciążeniem.

Optymalna wysokość obcasa Regularne noszenie butów na obcasie powyżej 6 cm powoduje znaczne usztywnienie i zgrubienie ścięgna Achillesa oraz wzrost ciśnienia w naczyniach krwionośnych. W dłuższej perspektywie może to być przyczyną znacznego dyskomfortu, obrzęków i dolegliwości bólowych. Aby zminimalizować ewentualne niekorzystne skutki noszenia obuwia na obcasie, warto gruntowanie zadbać o swoją kondycję fizyczną. Już niewielka, acz regularna porcja ruchu skutecznie wzmocni mięśnie zarówno nóg, jak i kręgosłupa, dzięki czemu regularne noszenie obuwia na obcasie nie odciśnie negatywnego piętna na naszym zdrowiu

Mamy również świetną wiadomość dla zwolenniczek wysokich obcasów ? naukowcy jednogłośnie stwierdzili, że noszenie butów na wysokich obcasach ma bardzo pozytywny wpływ na mięśnie dna miednicy.

Dobrej jakości, starannie wykonane buty na obcasie mogą być znakomitym dodatkiem do codziennych i wieczorowych stylizacji. Biorąc pod uwagę indywidualne upodobania, potrzeby i preferencje możesz wybierać sposób wielu dostępnych na rynku modeli. Co ciekawe, specjaliście z dziedziny ortopedii przyznają, że chcąc zachować zdrowie i piękny wygląd stóp powinniśmy wybierać buty, które nie są zbyt wąskie w palcach. Długość obcasa ma według nich drugorzędne znaczenie.

Buty na niewysokim słupku świetnie sprawdzą w przypadku wysokich kobiet. Nie da się ukryć bowiem, że już niewielki obcas znakomicie podkreśli i wyeksponuje piękno nóg i wizualnie je wyszczupli. Takie obuwie będzie wyglądać doskonale zarówno w towarzystwie spódnicy, jak i sukienki czy obcisłych jeansów. Jeśli szukasz butów, które będą bezpieczne dla zdrowia Twojego kręgosłupa, zwróć uwagę na przepiękne, kobiece czółenka

Dla kobiet, wyróżniających się niskim wzrostem, idealne będą wysokie szpilki. Wybierając buty idealne pamiętaj, że wysoki obcas nie musi być wykluczać wygody. Wybieraj modele wykonane z wysokiej jakości materiałów, które zapewniają skórze odpowiednią wentylację i umożliwiają oddychanie.